עורך דין תאונת דרכים

60 שניות על תאונות דרכים

נפגעת? רוצה לברר מה זכויותך? פנה עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

תאונות דרכים מאמר תמונה ראשית

נא להעביר לי תכנים..נא להעביר לי תכנים..נא להעביר לי תכנים..נא להעביר לי תכנים..נא להעביר לי תכנים..

60 שניות על תאונות דרכים

תאונות דרכים נחשבות לרעה החולה של ימינו, שכן, הן גובות קורבנות רבים בגוף ובנפש מידי שנה ומותירות משפחות ואנשים רבים עם צלקות נפשיות ומגבלות פיזיות בדרגות נכות שונות. כמובן, שהדרך הטובה ביותר "להתמודד" עם תאונה היא למנוע אותה מלכתחילה, אבל תאונות קיימות (ולצערנו, אף תמשכנה להתקיים) מסיבות רבות ובשל גורמים שונים, חלקם תלויים בנו וחלקם לא.

"למה" תאונות דרכים קורות?

תאונות, כמאמר הסלוגן המפורסם, אינן "קורות", אלא נגרמות, ואת הגורמים האשמים בתאונות דרכים ניתן לחלק לשני סוגים: הגורמים אשר נחשבים לכאלה אשר בשליטתנו ואלה שאינם כאלה.

בגורמים אשר נחשבים בשליטתנו ניתן למצוא (איך לא?) את הגורם האנושי (עם מצבים פיזיים ונפשיים שונים, פיזור דעת, אי ציות לכללים ולחוקים, נהיגה בפראות וכד') והגורם המכני (כלומר, מצב כלי הרכב בו אנחנו נוהגים והתאמתו לתנאי מזג האוויר). בגורמים שאינם בשליטתנו ניתן למנות את הגורמים הסביבתיים (רוח חזקה, גשם זלעפות, ערפל מגביל טווח ראיה) ואת גורמי התשתיות (היעדר תמרורים, כבישים משובשים, חוסר בתאורה מספקת).

אין זאת אומרת, כי מהגורמים שאינם בשליטתנו אנחנו יכולים ורשאים להתעלם, נהפוך הוא – בעיקר אותם יש לקחת בחשבון כפקטור מסוכן בעת הנהיגה ברכב, בנסיעה על אופניים או הליכה ברגל, דווקא משום שהם אינם "בשליטתנו" ואינם ידועים לנו מראש. תוכלו לקרוא על כל הדרכים האפשריות למנוע תאונות או לצמצם את הסיכון להם במאמר תאונות דרכים – כל הדרכים להימנע מהן.

נפגעתי בזה הרגע בתאונת דרכים – מה עכשיו?

אם נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה, בזמן העבודה או בשובכם ממנה הביתה – ייתכן מאד כי התאונה תיחשב כתאונת עבודה, על כל המשתמע מכך. על מקרים כאלה, תוכלו לקרוא בהרחבה ב-תאונת דרכים בדרך לעבודה. במידה ועברתם תאונת דרכים, אשר חומרת הפגיעה בה הצריכה פינוי מסודר שאיננו עצמאי מאזור התאונה לחדר המיון (באמצעות אמבולנס או ניידת טיפול נמרץ), כדאי לדעת מראש על מי מוטלת חובת התשלום עבור פינוי זה.
כמובן, שבכל מקרה של תאונה גם כזו בה התפניתם בעצמם לקבלת טיפול רפואי, אסור לשכוח להצטייד באישור המשטרה על קיומה של התאונה, לצורך הגשת תביעה לחברת הביטוח. לאחר מכן, זה הזמן לפנות לעזרת עו"ד תאונות דרכים ולהתייעץ בנוגע לפיצויים שניתן לקבל בעקבות תאונה כזו.

האם כל עו"ד יכול לייצג בתביעה בגין תאונת דרכים?

היות ותחום החקיקה מחולק לעשרות תחומים ותתי-תחומים, באופן הגיוני למדי, רק עורך דין תאונות דרכים מנוסה ומקצועי יידע להנחות אתכם ולייצג אתכם מול הגופים השונים, הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי וכד', על מנת שתביעותיכם לא תדחינה על הסף.

שימו לב:

רק עורך דין תאונות דרכים מוסמך, אשר כפוף לכללי האתיקה של לשכת עורכי הדין (ולא גופים שונים המתיימרים לייצג אתכם במימוש זכויותיכם) יוכל לסייע לכם ולעמוד לצידכם בעת דרישת זכויותיכם ובייצוג הנדרש מול הגופים השונים.


לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות והגדלת סיכויי הצלחת תביעתך, צור קשר עמנו עוד היום.

מאמרים נוספים

תודה שקראת, שתףEmail this to someoneDigg thisShare on YummlyPin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.