סיפורי הצלחה

סיפורי הצלחה

ערעור לבית המשפט המחוזי שהתקבל בהצלחה!

מ' פנתה אל משרדנו לאחר תאונת דרכים שעברה בעת שנפלה באוטובוס. מ' נחבלה ישירות בגב ובבדיקות ההדמיה התברר שהיא סובלת מבלטי דיסק בגב התחתון.
במסגרת הבקשה למינוי מומחים רפואיים לקביעת נכויותיה של מ', השופט בבית משפט השלום מינה מומחים בתחומי הנוירולוגיה והפיברומיאלגיה אך בד בבד קבע, שאין ראשית ראיה למינוי מומחה בתחום האורתופדיה וקיבל את עמדת חברת הביטוח שלא למנות אורתופד.
גם במסגרת בקשות לעיון חוזר למינוי מומחה רפואי בתחום האורתופדיה, עמדה הנתבעת על רגליה האחוריות בהתנגדותה למינוי אורתופד מטעם בית המשפט ואכן בית המשפט דחה פעם אחר פעם את בקשותיה של מ' למינוי אורתופד.
למרות זאת, לא ויתרתנו! משלא היה מנוס, משרדנו הגיש בקשת רשות ערעור (בר"ע) לבית המשפט המחוזי במחוז מרכז על החלטת בית המשפט שלא למנות וביום 2.4.23, קיבל כבוד השופט צבי ויצמן את מלוא הטענות בעניינה של מ' כפי שנטענו בבר"ע והורה לשופט בבית משפט השלום, בהחלטה מפורטת ומנומקת, למנות מומחה אורתופד מטעמו לבדיקת התובעת וקביעת שיעור נכותה הרפואית בעקבות התאונה.

לצפייה בפסק הדין

פיצוי בסך של למעלה מ-500,000 ש"ח לנפגעת תאונת דרכים בת 61

ל', קופאית שהיתה בת 61 במועד התאונה, נפגעה בתאונת דרכים בדרכה לעבודה. כתוצאה מכך, נגרמה לה פגיעה בגב התחתון וכן פגיעה נפשית מסוג PTSD.
על אף של-ל' ישנו עבר רפואי קודם בתחום הנפשי, במסגרת הועדות הרפואיות בביטוח לאומי בהן ייצגנו אותה, נקבעה לה נכות רפואית צמיתה בשיעור של 24%, אשר הקנו לה מהמוסד לביטוח לאומי ומחברת הביטוח פיצוי בסך כולל של למעלה מחצי מליון שקלים.

פיצוי בסך של 2,000,000 ש"ח בגין רשלנות רפואית בלידה

בשנת 2002 הייתה מ' במעקב היריון אשר הוגדר כתקין. בחודש התשיעי להריון, מ' פנתה לרופאת הנשים בקופ"ח ודיווחה על ירידה משמעותית בתנועות העובר. מ' לא הופנתה מיידית לחדר מיון חרף תלונותיה על ירידה משמעותית בתנועות העובר ומיעוט מי שפיר. עם הגעתה לביה"ח, התלוננה על ירידה משמעותית בתנועות העובר ולאחר המתנה של למעלה משעה וחצי חוברה למכשיר המוניטור. רק לאחר 40 דקות של ניטור עוברי ובאיחור ניכר ממועד הגעתה לביה"ח, פנה הצוות הרפואי אל מ' לצורך פיענוח הניטור אשר הדגים מצוקה עוברית קשה והורה על ביצוע ניתוח קיסרי בדחיפות. חרף הדחיפות הניתוח בוצע לאחר התמהמהות של לא פחות 50 דקות יקרות מפז ומ' ילדה את בנה ד' כשהוא סובל מתשניק קשה.כתוצאה מכך, ד' סובל ממכלול לקויות רפואיות ותפקודיות קשות מאז לידתו.
משרדנו הגיש תביעה לבית המשפט המחוזי נגד המוסד הרפואי בגין רשלנותו בטיפול במ' ועל כך שלא הפנה את מ' בדחיפות, כבר בבוקר הלידה, לניתוח קיסרי דחוף, אשר היה מונע את התשניק ואת מצבו הרפואי הסבוך והקשה של ד'. לאחר הליך של גישור בין משרדנו לבין המוסד הרפואי, שולם להוריו של ד' סך של 2,000,000 ₪, זאת מעבר למאות אלפי ₪ אשר שולמו ומשולמים להם על-ידי המוסד לביטוח לאומי.

פסק דין נגד עיריית רמת גן, תאונת אופניים בגלל מפגע בכביש

בבוקר יום התאונה, קטין הורכב על אופניים על ידי אביו, בכביש ראשי ברמת גן, בהתאם לחוק התעבורה בצדו הימני של הנתיב הימני בכביש. במהלך הרכיבה, נתקל אביו של הקטין במקטע משובש וסדוק, איבד שליטה על אופניו והחליק ארצה עם בנו הקטין.
העירייה טענה, כי כביש סדוק ומשובש הינו תקין לרוכבי אופניים ולחילופין נטען, כי על אביו של הקטין היה לסטות עם האופניים לאמצע הכביש – חרף שעת הבוקר בה הכביש סואן ומלא במכוניות נוסעות, וזאת בניגוד לחוק!!! על כן, סירבה העירייה לפצות בגין נזקי הגוף שנגרמו לקטין.
לאחר קיום הליך הוכחות, פסק בית המשפט כי התובעים הצליחו להרים את נטל ההוכחה לקיומו של המפגע בכביש ולקטין נפסק פיצוי הולם. כמובן שהעירייה חזרה בה מטענתה התמוהה, כי על אביו של הקטין היה לרכב באמצע הכביש בניגוד לחוק.

לצפייה בפסק הדין

מ-0 ל-275,000 ש"ח בתביעת סיעוד

ח' פנה אל חברת ביטוח לצורך קבלת תגמולים מכוח הביטוח הסיעודי הקבוצתי, בו בוטחה אשתו במסגרת קופ"ח, זאת לאור התדרדרות במצבה הקוגנטיבי על רקע מחלות אלצהיימר וסכיזופרניה מהן סבלה. חברת הביטוח, אשר לא טרחה לבדוק את אשתו של ח', קבעה כי היא אינה עומדת בקריטריונים הקבועים בפוליסה להגדרתה כ"תשושת נפש" ומשכך, דחתה את התביעה. משרדנו הגיש בעניינה תביעה לביהמ"ש ולאחר ישיבת גישור, הסכימה חברת הביטוח לשלם לאשתו של ח' תקבל תגמולי ביטוח סיעודי בסך של 275,000 ש"ח.

פיצוי בסך של כ-600,000 שח לעובד זר בתחום הבניין

מ', אזרח מולדובה בשנות ה-30 לחייו, פנה למשרדנו בשנת 2017 לצורך ייצוגו בעקבות תאונת עבודה, במהלכה נקטע אגודל כף ידו בעת העמסת ציוד על עגורן. לאחר שפעלנו למיצוי זכויותיו במוסד לביטוח לאומי, משרדנו הגיש תביעה לבית המשפט כנגד הקבלן הראשי וקבלן המשנה. במהלך הדיונים טענו, כי התובע לא קיבל הכשרה ספציפית הנדרשת לצורך העמסת וקשירת ציוד לעגורן, אשר מיועדת לביצוע על-ידי "אתת" מוסמך בלבד וכתוצאה מרשלנות הקבלנים, נגרמה התאונה. לאחר ליווי הלקוח בהליך המשפטי, השגנו לו פיצוי ראוי בסך כולל של כ-600,000 ש"ח.

320,000 ש"ח פיצוי לגברת בת 60 המתקיימת מקצבת נכות

א', גברת בשנות ה-60 לחייה, נפגעה כהולכת רגל בתאונת דרכים. א' לא עבדה מזה שנים והתקיימה מקצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי עוד בטרם התאונה. חברת הביטוח טענה, כי מאחר ול-א' אין הפסדי השתכרות בעקבות התאונה ואף הינה מוכרת כנכה עוד טרם התאונה במוסד לביטוח לאומי, הרי שהפיצוי צריך להיות על הצד הנמוך. לאחר הגשת תביעה לבית המשפט ולמרות טענותיה הנ"ל של חברת הביטוח, לאחר משא ומתן עיקש ועקבי של משרדנו, שולם ל-א' פיצוי כולל של 320,000 ש"ח.

אירוע מוחי הוכר כתאונת עבודה – קצבה חודשית מעל ל-6,000 ש"ח

ב' עבד כאחראי משמרת במשחטה, היה מעורב בויכוח שפרץ בין העובדים, שנגרר לצעקות רמות ואיומים על ב'. מספר שעות לאחר ש-ב' חזר לביתו בסיום יום העבודה, פונה לבית חולים, שם אובחן כסובל מאירוע מוחי. לאחר מאבק עיקש של משרדנו אל מול המוסד לביטוח לאומי, תוך הצגת עדויות וראיות תומכות, הוכר האירוע המוחי כתאונת עבודה ובמסגרת הועדות הרפואיות השגנו ל-ב' קצבת נכות מעבודה חודשית בסך של למעלה מ-6,000 ש"ח, למשך כל חייו.

פיצוי בסך של 160,000 ש"ח לרוכב אופנוע שרכב ללא ביטוח חובה בתוקף

בחור בן 23, נפגע בתאונת דרכים, כשרכב על אופנוע במסגרת עבודתו ללא ביטוח חובה, ונפגע מרכב צד ג'. משרדנו ניהל תביעה מול המוסד לביטוח לאומי וכנגד חברת הביטוח של רכב צד ג' והצלחנו להוכיח, שהתאונה ארעה בשל רשלנותו של נהג רכב צד ג'. בסופו של דבר, הנפגע קיבל פיצוי בסך כולל של 160,000 ₪ מהמוסד לביטוח לאומי ומחברת הביטוח שביטחה את רכב צד ג' בביטוח חובה.

פיצוי בסך של למעלה מ-900,000 ש"ח בגין קטיעת אצבע

בחור בן 25, סבל מקטיעת אצבע 2 בכף ידו השמאלית (לא דומיננטית) עקב שימוש במסור. לאחר שייצגנו אותו בועדות הרפואיות בביטוח הלאומי, נקבעה לו נכות רפואית בשיעור של 31% המורכבת מנכות אורתופדית, נפשית ואסתטית. כמו כן, ייצגנו את הנפגע בתביעה מול ביטוח המעסיק, אשר ברשלנותו גרם הפגיעה. בסופו של דבר, השיג משרדנו לנפגע פיצויים בסך כולל של למעלה מ-900,000 ש"ח.

פיצוי בסך של למעלה מ-500,000 ש"ח בעקבות תאונת דרכים-עבודה

גב' בת 61, קופאית ברכבת, נפגעה בתאונת דרכים בדרכה לעבודה ונגרמה לה פגיעה בגב התחתון. בנוסף, מאז התאונה, היא סובלת מפוסט טראומה כשיש לה גם עבר רפואי קודם בתחום הנפשי. במסגרת הועדות במוסד לביטוח לאומי, השגנו לה נכות רפואית בשיעור של 24% נכות ופיצויים מהמוסד לביטוח לאומי ומחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה בסך של למעלה מחצי מליון שקלים.

פיצוי בסך של 2,300,000 ש"ח לנפגע תאונת אופנוע

אופנוען בשנות ה-30 לחייו, נפגע ממשאית בדרכו לעבודה. במסגרת ייצוגו מול המוסד לביטוח לאומי נקבעה לו נכות רפואית בשיעור של 53%, הכוללת רכיב משמעותי בגין צלקות. סך הפיצויים שקיבל ויקבל מהמוסד לביטוח לאומי וחברת הביטוח "הפול" הסתכם בסך של 2,300,000 ש"ח

30% נכות בגין מחלת ריאות לכבאי

למשרדנו פנה כבאי, אשר המוסד לביטוח לאומי קבע לו נכות בשיעור של 10% נכות בגין מחלת ריאות לאחר אירוע של שאיפת עשן. לאחר מאבק עיקש, הכולל 3 ועדות ערר ו-2 הליכים בבית הדין האזורי לעבודה, בסוף של דבר הועלתה נכותו ל-20% ולאחר הפעלת תקנה 15, הועלתה נכותו ל-30%

פיצוי בסך של 300,000 ש"ח לנפגע תאונת עבודה בגין פגיעה בכתף

גבר בן 55 שנים, נדרש להרמת משא כבד במהלך עבודתו, ללא עזרים או סיוע מעובד אחר. בשל כך, נגרם לו קרע בכתף. המוסד לביטוח לאומי קבע לו נכות צמיתה בשיעור של 15% אשר הקנו לו פיצויים בסך של כ-130,000 ש"ח. מחברת הביטוח אשר ביטחה את המעסיק, התקבל פיצוי נוסף בסך של 145,000 ש"ח.
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator