נפילה ברחוב – קבלת פיצויים

נפילה ברחוב – קבלת פיצויים

כל יום אצלך מלווה בצעידות ברחובות העיר, מעבר ממקום למקום במדרכות המוכרות לך. יום אחד, בעודך בדרך למכולת הקבועה שלך, מצאת את עצמך לפתע על המדרכה, כשרגלך כואבת ומדממת. כשהסתכלת לידך שמת לב, שאחת הבלטות של המדרכה הייתה רופפת וכתוצאה מכך, נתקעה בה רגלך. נפילה ברחוב זה אף פעם לא נעים, אז למה לא לקבל פיצוי על כך?

זה הסיוט של כל אחד ואחת – לא לראות את הבלטה הרופפת על המדרכה או את בור הביוב הפתוח, להחליק מרטיבות מצינור מטפטף, או פשוט לא לראות את הדרך עקב תאורה לקויה. ברוב המקרים, נפילות ברחוב מסתיימות בפציעות קלות ביותר, אך במקרה שלך, הנפילה הסתיימה בפינוי למיון, עם רגל שבורה והפסד של ימי עבודה יקרים.

קבלת פיצויים על נפילה ברחוב – תביעה נגד עירייה בגין נפילה ברחוב

הכאבים החריפים וההלם הראשוני כבר עברו. הטפסים מהמיון, הצילומים ממקום התאונה והבדיקות השונות מאופסנים היטב בקלסר גדול. לעבודה ולחיים הרגילים ייקח לך עוד קצת זמן לחזור. בינתיים, אפשר לפתוח בתהליך קבלת פיצויים על נפילה ברחוב מהעירייה שבשטחה נפלת.

העירייה, כידוע, אחראית על תחזוקת המדרכות, הכבישים והשטחים הציבוריים בכלל. לכן, הפיצויים על נפילה ברחוב יינתנו לאחר הגשת תביעה נגד העירייה. זה לא כל כך מפחיד כמו שזה נשמע, בעיקר אם מצטיידים בייצוג של עורך דין נזיקין מקצועי ובעל נסיון.

נפילה ברחוב ושאלת האשמה

עיריות, כמו כל גוף אחר, לא אוהבות לשלם, לכן הן ינסו להתנער מאחריות. הן יכולות לטעון שבגלל שהאזנת למוזיקה תוך כדי הליכה לא שמת לב שהמדרכה שבורה ושאר טענות בסגנון, או שהכרת היטב את הדרך ולכן בטח ידעת על קיום המפגע, או כל טענה אחרת במטרה להעביר את האשם אל הנפגע. כדי להתמודד עם הטענות האלו, יש לצלם את מקום התאונה וגם אם לא הספקת לצלם אותו מיד אחרי התאונה זה בסדר – אך חשוב לעשות זאת בהקדם, בטרם יתוקן המפגע.

לצורך הוכחת התביעה, חשוב ביותר לא להתמהמה לאחר התאונה ולפנות לקבלת טיפול רפואי ראשוני בהקדם האפשרי. במיון / במוקד קופת החולים, יש לתאר את אופן התרחשות התאונה ולוודא שתיאור התאונה מתועד במדויק בחומר הרפואי. למשל: "נפילה עקב בור במדרכה בדרך לדואר", "החלקה בעקבות הצטברות מים בדרך למשרד" וכיוצ"ב.

דבר נוסף הוא לאסוף כמה שיותר עדים: אנשים שחזו בהתרחשות התאונה, חברים או קרובי משפחה שסיפרת להם על התאונה מיד לאחריה וכו'. מספיק שעד אחד ראה את התאונה וכבר יהיה קל יותר להוכיח את התרחשות התאונה.

כמו כן, חשוב לאסוף כמה שיותר קבלות בגין הנזק שנגרם בעקבות התאונה, למשל: רכישת משככי כאבים, עזרים רפואיים, נסיעות בתחבורה ציבורית, שכירת עוזרת בית לצורך תחזוקת משק הבית וכל הוצאה אחרת שנגרמה לנפגע בעקבות התאונה.

נפילה ברחוב – תאונת עבודה

חשוב לדעת, שככל שהנפילה התרחשה בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בדרך מהעבודה הבייתה, ייתכן שהתאונה תוכר במוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה אשר תזכה את הנפגע בפיצוי.

ההתנהלות מול העירייה

תהליך התביעה אורך זמן, ומצריך סבלנות. את התביעה ניתן להגיש רק לאחר התגבשות הנזק הרפואי, כלומר, לאחר שמסתיים תהליך ההחלמה וידוע מצבו הרפואי הסופי של הניזוק. לרב, לוקח כשנה עד שמסתיים תהליך ההחלמה וידוע מה חומרת הנזק שנגרם.

המאבק מול חברות הביטוח של העיריות הוא מאבק עיקש וחשוב לזכור שלא להרים ידיים גם כשמנסים להתיש את הנפגע! על מנת לקבל את הפיצוי המקסימלי, חשוב לפנות מיד לאחר התאונה לעורך דין נזיקין, שילווה אותך לכל אורך ההליך, ינחה ויסביר אילו מסמכים יש להעביר בכל פעם, למי יש לפנות ומה למעשה צריך לעשות על מנת למקסם את סיכויי התביעה.

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator