טיפול רפואי ראשוני לאחר תאונה

טיפול רפואי ראשוני לאחר תאונה

חשיבות קבלת טיפול רפואי ראשוני לאחר תאונה

רבים אינם ערים לחשיבות הרבה של קבלת טיפול רפואי ראשוני בסמוך לאירוע תאונה, זאת בין אם מדובר בתאונה עבודה, תאונת דרכים, או כל תאונה אחרת.

לצורך הכרה בעצם התרחשותן של קרות התאונות, והן לצורך ההכרה בפגיעות שנגרמו במהלכן,חשוב ביותר כי הנפגע יפנה לקבל טיפול רפואי ראשוני כבר באותו היום בו התרחש האירוע ולא יתמהמה! בנוסף, ברור כי ככל שיעבור הזמן עד שיפנה הנפגע לקבלת טיפול רפואי, כך גם יקהה זכרונו לגבי פרטי המקרה.

חשוב לשים לב, כי בתיעוד הרפואי שניתן לאחר האירוע, יפורט ככל הניתן על-ידי הגורם הרפואי מה קרה בתאונה, היכן התרחשה, מה גרם לתאונה ואילו איברים נפגעו כתוצאה ממנה.

נביא מספר דוגמאות לחשיבות הטיפול הרפואי הראשוני:

  1. נפגעי תאונות דרכים: לאחר תאונת דרכים, בוחנת חברת הביטוח מה הן הפגיעות אשר נגרמו כתוצאה מהתאונה. במידה ונפגע מתלונן על פגיעה מסוימת פרק זמן ניכר לאחר אירוע תאונה, לא ניתן יהיה לקשר בין התאונה לבין הפגיעה! בהתאם לכך, חשוב כי מיד לאחר שמתרחשת תאונת דרכים, יפנה נפגע למיון ויתלונן על מכלול הכאבים אותם הינו מרגיש. במידה וחלה החמרה במצב ו/או מתעוררים כאבים וליקויים באיברים נוספים, חשוב לגשת בהקדם האפשרי למוסד רפואי ולהתלונן על כך, תוך ציון שהתופעה החלה לאחר התאונה, וכי הנפגע לא סבל ממנה קודם לכן.
  1. נפגעי תאונות עבודה: על מנת שנפגע עבודה יוכר בביטוח הלאומי ככזה שנפגע בעקבות תאונת עבודה, עליו להוכיח קודם כל קיומו של אירוע תאונתי. אחד המסמכים להם נדרש המוסד לביטוח לאומי בבואו להכיר באדם כנפגע עבודה הוא התיעוד הרפואי הראשוני שניתן לאחר האירוע, ובו מתועד כיצד התרחשה החבלה (נפילה מסולם, הרמת משקל כבד במיוחד, תנועה סיבובית, החלקה וכיוצ"ב) וכי היא התרחשה בעקבות / במהלך העבודה, או בדרך אליה או ממנה הבייתה (הליכה הבייתה מלקוח, נסיעה למשרד, החלקה בחניון הקליניקה וכיוצ"ב).
  1. נפגעים כתוצאה ממדרכה משובשת: במצב בו יש לתבוע את העירייה בגין מדרכה משובשת ברחוב – רשלנות, שכתוצאה מכך נגרמה תאונה, יש לוודא כי בחומר הרפואי כתוב כי מדובר בנפילה כתוצאה ממפגע במדרכה, לצורך הוכחת הטענה כי התאונה קרתה כתוצאה מהמדרכה ולא בגלל שום גורם אחר.

לסיכום, חשוב כי לאחר התרחשות אירוע תאונתי כלשהו, יפנה הנפגע בהקדם האפשרי לקבלת טיפול רפואי, תוך שהינו מוודא כי מכלול תלונותיו ואופן קרות התאונה תוארו במסמכים הרפואיים.

מומלץ לאחר תאונה להתייעץ עם עורך דין נזיקין, לצורך בירור הזכויות וההליכים הנדרשים על מנת לקבל את הפיצוי המירבי בגין התאונה.

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator