נפילה בסופר מרקט – קבלת פיצויים

נפילה בסופר מרקט – קבלת פיצויים

התעוררתם בבוקר יפה. בעת הכנת קפה הבוקר שלכם גיליתם שהחלב נגמר, אז התלבשתם ויצאתם לכיוון הסופר מרקט הקרוב. נכנסתם לסופר מרקט ובעודכם צועדים דרך מחלקת הירקות לכיוון מקרר מוצרי החלב, לפתע… אתם מוצאים את עצמכם מתעופפים באוויר ונוחתים-מתרסקים על הקרקע בפישוט איברים… החלקתם על עגבנייה שנשארה מיותמת על הרצפה. אין ספק, שלא ציפיתם להתחיל את היום עם נפילה בסופר מרקט. אתם חשים את כל גופכם מתחיל לשדר כאב, ויודעים כי זוהי רק ההתחלה של הכאבים שיגיעו מאוחר יותר, כי, כרגע, לא ברור אם שברתם משהו וכמה זמן תיקח ההחלמה…

נפילה בסופר מרקט – מי האחראי למתרחש בשטח הסופר מרקט?

נפילה בסופר מרקט נחשבת לאחת מהתאונות הנפוצות ביותר. עם זאת, למרות שלכאורה, אפילו בעיני מי שאיננו עוסק במשפט, ישנה אחריות ברורה של הסופר מרקט (או הרשת, במקרה של סניף) לשלומם של הקונים, עדיין עלולים להתעורר אתגרים מסוימים בעת הניסיון להוכיח זאת בבית משפט, בעת תביעה לקבלת פיצויים בגין נפילה כזו. סופר מרקט, כגופים עסקיים אחרים, לא ימהר לקחת על עצמו את האחריות לאירוע (ואת תשלום הפיצוי לנפגע, כתוצאה מאחריותו זו), ינסה לגלגל את האחריות לה על הנפגע או על צד שלישי, כמו חברת הניקיון שתפקידה לשמור על ניקיון הרצפה או גופים אחרים עצמאיים הפועלים בשיתוף או בחסות הסופר מרקט או הרשת.

נפלתם בסופר מרקט? זה מה שעליכם לעשות!

על מנת להוכיח, שקיים קשר סיבתי מוצק בין התרשלות הסופר מרקט לבין פציעתכם, ישנם מספר צעדים בהם אתם חייבים לנקוט:

תעדו את הנסיבות באופן מיידי

כיום, תיעוד כזה קל מאי פעם, מאחר ולכל אחד מאיתנו מצלמה טובה בטלפון הנייד שלו. צלמו תמונות פנורמיות של סביבות הנפילה וגם תמונות ממוקדות של הגורם לה. למשל, אם החלקתם על עגבנייה, צלמו את נתיב המיץ שלה מהנקודה בה דרכתם עליה ועד המקום בו נפלתם, צלמו את שייריה על סוליות נעליכם, וכד'. אל תסתפקו בתמונה אחת מכל תיעוד, אלא צלמו מספר תמונות. שלחו לעצמכם אותן במייל מייד או, כאשר תגיעו לביתכם, הורידו אותן ואחסנו אותן בתיקיה במחשב שלכם.

מצאו את העדים למקרה

במידה וישנם עדים לנפילה, או כאלה שסייעו לכם לקום – גם אם הם לא היו עדים לנפילה עצמה, דאגו לקבל את שמותיהם ופרטי יצירת קשר עימם, על מנת שתוכלו להוכיח בעתיד את נסיבות התרחשותה של התאונה.

דווחו לאחראי

בקשו שיגיע האחראי למתחם הסופר מרקט למקום בו אתם נמצאים ודווחו לו על המקרה, תוך כדי שאתם מקפידים להראות לו את הגורם לנפילה. אם אתם יכולים, הקליטו או הסריטו בנייד שלכם את השיחה (במקרה של ניסיון של הסופר מרקט להתנער מהאחריות, תיעוד מסוג זה עשוי להפוך לחיוני).

גשו מייד לקבל טיפול רפואי

אחת הטעויות הגדולות שעושים נפגעים (בסופר מרקט או בכלל) היא לא לקב טיפול רפואי מיידי, כי כרגע "לא נורא כואב להם". ראשית, כשהגוף עדיין מצוי בפרץ האדרנלין בעקבות הנפילה, הכאב עדיין פחות מורגש. בנוסף, חשוב כי בביקור במיון או בקופ"ח לקבלת הטיפול הרפואי הראשוני, יתועד כי הנפילה התרחשה בסופר מרקט עקב התקלות במכשול, החלקה על ירק וכו'. יש לוודא, שהדבר נרשם ומתועד בכתב.

התייעצו עם עו"ד נזיקין בהקדם האפשרי

כפי שהזכרנו, באופן טבעי, גופים עסקיים אינם ממהרים לקחת עליהם את האחריות לפגיעה המתרחשת בתחומם, וסופרמרקטים אינם יוצאי דופן מכך. לכן, תזדקקו לעו"ד מתחום נזקי הגוף, אשר יפרוש בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם לתביעת הפיצויים וילווה אתכם לאורך כל התהליך, עד למימוש מרב זכויותיכם.

חשוב מאד לדעת:

גובה הפיצויים שתקבלו בשל נפילה בסופר מרקט תלוי לא רק בנסיבות התאונה ובהיקף הנזק, אלא אף בניסיונו ובהתמחותו של עורך הדין בו אתם נעזרים. לכן, לבחירת עורך הדין הנכון ישנה חשיבות רבה, בעיקר במקרה כזה.

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator