נזק נפשי אחרי תאונה

נזק נפשי אחרי תאונה

זה לא עוזב אותך. פלאשבקים בכל שעות היום והלילה הם מנת חלקך מאז אותו יום שבו שמעת את הבום שבישר רק דבר אחד – נפגעת בתאונה. עכשיו השעה 2 בלילה, השינה ממך והלאה ואין לך מושג מה אפשר לעשות כדי להקל על המצב. דבר ראשון שאפשר לעשות הוא לקבל פיצויים עבור התאונה, בעיקר אם התאונה הייתה תאונת דרכים או תאונת עבודה.

הטיפולים הסתיימו, אפילו חזרת לעבודה, אחרי תקופה מסוימת שנחת בבית. כלפי חוץ, הכל נראה מצוין. אפילו התחלת תהליך של קבלת הפיצויים בעקבות התאונה שעברת. רק דבר אחד עדיין נשאר – הזיכרונות. הם לא עוזבים אותך. לא ביום ולא בלילה והעייפות, שלא היתה מנת חלקך קודם לכן, הפכה לשמך השני, בעקבות לילות ללא שינה.

קבלת פיצויים על פוסט טראומה בעקבות תאונה

הצורך להימנע מכל דבר שקשור לתאונה, על מנת שלא יעלו לך הזיכרונות המשתקים, הופך להרגל מעייף. כבר אין לך כוח ללכת למפגשים חברתיים כי כל דבר מעורר בך את הזיכרונות ההם. אתה נמנע מיציאות מהבית כי אתה מפחד להיפגע שוב. לפעמים גם יש לך פרצי זעם או פרצי בכי ואתה לא מבין מאיפה זה מגיע… אז עכשיו התפנית לטפל בזה, אחרי שהכאבים הפיזיים כבר חלפו, כדי לחזור לשגרה כמה שיותר מהר. אם אפשר. הצעד הראשון שלך כבר התחיל, למעשה, בכך שחיפשת ומצאת את המאמר הזה, בין אם מדובר בתאונת דרכים ובין אם מדובר בתאונת עבודה.

תהליך קבלת הפיצויים בעקבות תאונה

חשוב לפנות בהקדם האפשרי לקבלת טיפול מתאים בגין המצב הנפשי, לרבות פניה לרופא המשפחה אשר יתעד את תלונותיך ויפנה אותך לפסיכיאטר שיאבחן, האם מדובר בPTSD בעקבות התאונה (Post Traumatic Stress Disorderr – פוסט טראומה). חשוב לדעת, כי רק פסיכיאטר מוסמך לאבחן את מצבך הנפשי, להבדיל מפסיכולוג או כל מטפל אחר. יש לשים לב, שמתועד שהמצב הנפשי הינו תוצאה של תאונת דרכים או תאונת עבודה, על מנת שניתן יהיה לייחס זאת לתביעתך.

אחד השלבים בתהליך קבלת הפיצויים בעקבות תאונה, במידה ומדובר בתאונה שהיא תאונת עבודה, הוא הופעה בפני ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי, שתפקידה לקבוע את אחוזי נכותך בעקבות הפוסט טראומה. הועדה בוחנת מספר דברים, ביניהם גם אפיון סממנים מתאימים לאבחנה, משך הזמן שההפרעה קיימת, מהי עוצמתה, המעקב הרפואי שהנך מקבל, תפקודך החברתי והתעסוקתי, תגובה לטיפולים רפואיים  ועוד.

אל כל השאלות האלו יש להגיע עם התשובות מוכנות, על מנת לקבל את הפיצויים המקסימליים. במקרה כזה ובמקרה של צורך בערעור על החלטת הועדה, עורך דין נזיקין יעזור לך להימנע מבזבוז זמן מיותר ויקר ומהצורך לנבור בתיקים רפואיים ולהבין במושגים רפואיים שונים.

אם אין לך מנוח מהפלאשבקים, הפחד אוחז בך בכל דבר הקשור לתאונה, כדאי להתחיל כבר עכשיו את תהליך קבלת הפיצויים, שיעזרו לך בטיפול בטראומה ואני מזמינה אותך ליצור איתי קשר בהקדם, על מנת להתחיל את התהליך ולקבל את הפיצוי המירבי בגין התאונה.

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator