עורך דין תאונות אופנוע

עורך דין תאונות אופנוע

לשם מה רוכבי אופנוע צריכים עורך דין?

לאורך חיינו, פזורות מספר נקודות בהן אנחנו פוגשים את החוק בצורתו הפורמלית. לעיתים (כבעת עריכת הסכם ממון טרום-נישואין או הסכם למכירת דירה, למשל) מפגשים אלה יכולים להיות משמחים ואינם טראומטיים, אולם, במרבית המקרים, מפגשים מסוג זה מתרחשים בנסיבות שאינן משמחות (בלשון המעטה) ואל הנסיבות העצובות מתלווה גם טראומה הנובעת ממפגש עם החוק ונציגיו ברבדים השונים, תפקידו של עורך דין תאונות אופנוע לסייע לכם בהתמודדויות השונות ברבדים השונים, כפי שיפורט לעיל.

תאונות אופנוע – פגיעה פיזית, נפשית וכלכלית

גם בתחום הפציעות כתוצאה מתאונות הדרכים, נחשבות תאונות אופנוע לקשות במיוחד, שכן, מעצם טיבו וגודלו של כלי הרכב, רוכב האופנוע חשוף בהרבה יותר לפגיעה מנהגים או נוסעים במכונית וכל כתם שמן, בור בכביש ומהמורה עלולים לגרום לו נזק. תביעות נזיקין בשל תאונות דרכים בכלל, וכאלו הנובעות מתאונות אופנוע בפרט, נחשבות לנקודה כאובה במיוחד, מכיוון שבמקביל לכאבים הפיזיים ולקושי הנפשי שנלווים לתביעה מסוג זה, נדרש הנפגע להתמודד גם עם הליכים ממושכים נגד חברות הביטוח (אשר, כידוע, אינן ממהרות לשחרר את כספי הפיצויים המגיעים לו) ועם אובדן הכנסה וקשיי השתכרות.

תאונת אופנוע – היה ביטוח?

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חוק הפלת"ד) קובע, כי פוליסת החובה המשויכת לרכב/אופנוע מזכה בפיצוי אדם שנפגע בגופו או בנפשו, כתוצאה מתאונת דרכים שהתרחשה באמצעות כלי רכב זה. אולם, לא כל תאונה בהכרח עונה על הגדרת "תאונת דרכים", כך שפוליסת חובה בלבד איננה מבטיחה כיסוי באופן אוטומטי של נזקי הגוף לרוכב האופנוע או למי שנפגע על ידו. אולם לא רק פוליסת ביטוח החובה עלולה להשאיר את רוכב האופנוע חשוף בעת תאונה, גם פוליסות הביטוח המקיף / צד ג' המכסות נזקי רכוש, עלולות לעשות זאת על ידי החרגות ואותיות קטנות, שאת משמעותן עלול המבוטח לגלות רק בזמן אמת, מאוחר מידי.

עורך דין תאונות אופנוע – לשם מה צריך עורך דין מומחה בתחום?

לכאורה, אין מניעה לכך שאדם שהיה מעורב בתאונת אופנוע ייצג את עצמו בתביעת הפיצוי בגין נזקיו מול חברת הביטוח, אולם, היות ומדובר בהתנהלות מול גופים המורגלים בתביעות מסוג זה, מובן מאליו כי הסיכויים הם נגדו. גם במקרה בו יצליח הנפגע להתמודד עם הפניה המנוסחת בצורה המתאימה, עם הררי המסמכים המשפטיים והרפואיים שיידרש לספק ועם ניסיון לסגור כל פרצה אפשרית שתאפשר התנערות טוטאלית של חברת הביטוח מהתביעה, עדיין, סכום הפיצוי שיקבל יהיה נמוך בצורה ניכרת מזה שהיה זוכה בו, במידה והיה נעזר בשירותי עו"ד תאונות אופנוע אשר מנוסה במקרים מסוג זה.

הייתם מעורבים בתאונת אופנוע? לבירור זכויותיכם צרו קשר כבר היום!

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator