קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים

קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים

קרנית היא תאגיד ציבורי, אשר הוקם מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 במטרה לאפשר פיצוי בגין נזק גופני שנגרם לנפגע כתוצאה מתאונת דרכים כמו במקרה של תאונת פגע וברח ובכל מקרה שבו לא ניתן לתבוע מבטח בגין הנזקים.

נביא מקרים לדוגמא, אשר החוק מאפשר לתבוע את "קרנית" לצורך קבלת פיצוי בגין נזק גופני כאמור:

תאונת פגע וברח

ניתן לתבוע את קרנית במקרה של תאונת פגע וברח, כלומר, במקרים בהם הולך רגל או רוכב אופניים נפגע כתוצאה מרכב אשר בורח מזירת האירוע ולא ניתן לאתרו.
חשוב לציין, שעל הנפגע להוכיח שאכן התרחשה תאונת דרכים ולכן קיימת חשיבות רבה גם לעדותו במשטרה, לתיעוד הרפואי, קיום עדים לתאונה וכו'.

נהג ללא ביטוח חובה או שהביטוח אינו מכסה את התאונה

למשל, כאשר נהג ברכב פגע בהולך רגל אך רישיון הנהיגה של הנהג היה תחת שלילה ולכן ביטוח החובה שלו אינו מכסה הנזקים שנגרמו להולך הרגל בעקבות התאונה.

נהיגה בהיתר של בעל רכב, אך הרכב היה חסר ביטוח חובה

במקרה בו אדם נוהג ברכב תחת היתר (כמו למשל ברכב של בן משפחה, חבר, מעסיק וכו') אך לרכב לא היה ביטוח חובה. במקרה זה, ניתן לתבוע את קרנית אך ורק אם יוכח על-ידי הנהג שלא ידע על כך שהרכב לא מבוטח בביטוח חובה ולא היה עליו לדעת זאת בנסיבות העניין.

חשוב לשים לב, שיש לבחון כל מקרה לגופו היות ותביעה כנגד "קרנית" הינה בכפוף לחריגים שנקבעו בחוק כך שקיימת חשיבות רבה ביותר להתנהלות מול קרנית במסגרת תביעה, על מנת שקרנית לא תדחה את אותה והנפגע לא יפוצה בגין נזקיו הגופניים. לכן, חשוב ביותר להיעזר בעו"ד תאונות דרכים אשר מתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים לצורך מקסום זכויות הנפגע בגין תאונת דרכים.

מאמרים נוספים וטיפים חשובים
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator