קבלת פיצוי על נזק בעקבות תאונת דרכים

קבלת פיצוי על נזק בעקבות תאונת דרכים

זה קרה ברגע. אפילו לא הבנת בדיוק איך. עכשיו, שבועיים אחרי ההתנגשות ההיא, הכאבים עדין עזים, הטיפולים קשים ואין לך מושג איך ומתי ניתן יהיה לחזור לשגרה וכל זה אפילו לא באשמתך. אז למה לא לקבל פיצוי על הנזק בעקבות תאונת דרכים? המאמר הבא של עורך דין תאונות דרכים יסביר לך איך.

אין לך מושג איך זה קרה. הכל קרה כל כך מהר שלא הספקת לעקוב, אבל רגע אחרי כבר היית בבית חולים, על מנת לקבל טיפול רפואי אחרי תאונת דרכים שעברת. אין לך מושג מתי אפשר יהיה לחזור לשגרה ומתי הכאבים האלו ייפסקו כבר.

קבלת פיצוי על נזק בעקבות תאונת דרכים

זאת לא היתה אשמתך, בזה אין לך ספק. למרות שתמיד נהגת בצורה זהירה, גם לנהגים הכי זהירים שיש קורות תאונות דרכים. זה קורה. לרוב לא צריך הרבה בשביל לעבור תאונת דרכים. יעידו על כך 1285 נפגעי תאונות דרכים בשנת 2014, בתל אביב לבדה. בכל מקרה אפשר לקבל פיצוי, מאחר שחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 קובע, שמי שנפגע בגופו לאחר תאונת דרכים, יקבל פיצוי מחברת הביטוח שביטחה את הרכב בפוליסת ביטוח חובה, למעט מקרים מסוימים, כמו למשל תאונה שנעשתה בכוונה תחילה, שבה לא יינתנו פיצויים.

חשוב, במידת האפשר, לרשום את פרטי הרכב המעורב בתאונה (במידה ואין מדובר בתאונה עצמית) לרבות מספר הרישוי שלו ופרטי הנהג. לאחר מכן, יש לגשת בהקדם האפשרי לקבלת טיפול רפואי ראשוני לאחר התאונה – בין אם במסגרת של בית חולים ובין אם במסגרת קופת החולים ולהתלונן, שנפגעת בעקבות תאונת דרכים.

עכשיו, אחרי שהשתחררת מהמיון, הכאבים מטופלים, השגרה כבר נראית קרובה מתמיד, זה הזמן לאסוף את האישור מחדר המיון ולגשת לתחנת המשטרה לצורך דיווח על התאונה. לאחר שיתקבל אישור מהמשטרה, יש לשמור כל מסמך רפואי שיעיד על הנזק שנגרם לך, קבלות ומסמכים המעידים על הוצאות. את כל אלו יש לצרף לתביעה בה תיתבע פוליסת ביטוח החובה.

עורך דין תאונות דרכים – לפיצוי בעקבות תאונת דרכים

גם אם אין לך מושג מי הרכב שפגע בך ואין לך כל מידע עליו, יש לכך פתרון. תאגיד ציבורי בשם "קרנית", עשויה לפצות נפגעי תאונות דרכים במקרה שנפגעת מתאונת פגע וברח. התביעה תתנהל בדומה לתביעה רגילה.

כשיהיו לך את כל המסמכים הנדרשים בידיך, ניתן יהיה להחליט אם יש לך את הכוח והמרץ להגיש את התביעה לבד ובכוחות עצמך. מדובר בתהליך ארוך ומייגע, שבסופו לא בטוח שיינתן מלוא סכום הפיצוי שהיה יכול להתקבל, בעיקר אם אין לך מומחיות בנושאים משפטיים, במונחי ביטוח שונים ובמושגים רפואיים שיכולים להשפיע על מתן הפיצויים וגובהם.

לסיכום, אם יש לך את המרץ והכוח להגיש את התביעה לבד, אפשר להגיש את התביעה בלי עזרת עו"ד, אך כדי לקבל את הפיצוי הטוב ביותר בגין פגיעתך תוצאת תאונת דרכים, אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר בהקדם האפשרי, על מנת להתחיל את התהליך במהירות האפשרית.

מאמרים נוספים וטיפים חשובים
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator