תאונת מלגזה

תאונת מלגזה

תאונת מלגזה עשויה לגרום לפציעות קשות ואפילו למוות. מדובר בתאונות שעשויות להיחשב כתאונות דרכים, אך ישנן תאונות כאלה, כגון תאונת מלגזה במפעל, שעשויות להיחשב כתאונת עבודה.

על פי פקודת התעבורה, מלגזה מהווה רכב מנועי לכל דבר ומשכך, על המלגזה להיות מבוטחת בפוליסת ביטוח חובה.
בנוסף, יש להוציא רישיון נהיגה מיוחד לצורך תפעול המלגזה.

לאור העובדה שמלגזה מוגדרת ככלי רכב מנועי, פגיעה כתוצאה מתנועת המלגזה מהווה תאונת דרכים המקנה לנפגע פיצוי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. חשוב לשים לב, כי לא כל תאונה בה מעורבת מלגזה היא תאונת דרכים, אלא רק תאונה הנובעת משימוש בכוח המכני של המלגזה ככלי שינוע.

חריג לכך הוא מלגזות המכוונות באופן ידני על-ידי מפעיל. מלגזות מסוג זה אינן חייבות בביטוח חובה ואין צורך ברישיון מלגזה מיוחד לצורך הפעלתן.

חשוב לשים לב, שאם התאונה היא גם תאונת דרכים, יש להוציא על כך אישור משטרה.

תאונת מלגזה – תאונת עבודה

על פי רב, המלגזה משמשת לצורך שינוע של ארגזים, סחורות וכלים כבדים ביותר ממקום למקום והשימוש בה נעשה באופן תעשייתי. משכך, ברב המקרים, תאונות מלגזה הן גם תאונות דרכים וגם תאונות עבודה, המקנות לנפגע פיצוי גם מהמוסד לביטוח לאומי.

למלגזה לא היה ביטוח חובה בתוקף במועד התאונה – מה עושים?

במקרה כזה, בו אין לתובע מבטח להיפרע ממנו בגין נזקיו הגופניים (כמו במקרים של תאונת פגע וברח), יש לפנות בתביעה ל"קרנית" – הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, על מנת שתפצה את הנפגע בגין נזקיו הגופניים, תוצאת תאונת המלגזה.

התאונה עם המלגזה אינה תאונת דרכים – את מי תובעים?

ניתן לתבוע את המעסיק בתביעה אזרחית, ככל שיוכח כי התאונה התרחשה בגין רשלנות המעסיק. למשל, אם המעסיק לא הכשיר את העובד כיצד לתפעל את המלגזה וכתוצאה מכך הוא נפגע, לא סיפק לעובד אמצעי מיגון מתאימים וכיוצ"ב.

פניה אל עורך דין תאונות דרכים

רצוי לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין העוסק בתחום הנזיקין, אשר מייצג נפגעי תאונות דרכים ונפגעי תאונות עבודה, על מנת שידע להנחות אתכם בנוגע לאפיקי התביעה הנכונים למקרה, האם מדובר בתאונת דרכים ו/או בתאונת עבודה, אילו מסמכים יש להביא לצורך הצלחת התביעה ולמעשה ילווה אתכם לאורך כל ההליך עד לקבלת הפיצוי המירבי.

עורך דין תאונות דרכים יסייע לך לקבל את מלוא הזכויות והפיצויים שמגיעים לך בעקבות תאונת מלגזה. אנחנו מזמינים אותך להשאיר את הפרטים שלך כאן באתר וניצור איתך קשר בהקדם.

מאמרים נוספים וטיפים חשובים
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator