רשלנות רפואית ניתוחים פלסטיים

רשלנות רפואית ניתוחים פלסטיים

בעקבות המדיה ששוטפת את מוחנו, הרבה זמן התלבטת לגבי ניתוח פלסטי, שמעת סיפורים ודחית את העניין עד שהחלטת להתגבר על הפחדים ולעשות מעשה. עשית סקר שוק על מנתחים עד שהחלטת על המומחה בידיו הנאמנות יופקר גופך. הגיע יום הניתוח, שעבר בהצלחה, אך נותרה על גופך צלקת גדולה, בולטת לעין ומכוערת, במקום הצלקת הקטנטנה שהובטחה לך. אז איך מקבלים פיצויים בעקבות רשלנות רפואית בניתוח פלסטי?

גילית את הצלקת רק כשהגיע הזמן להסיר את התחבושות. ללא ספק, הצלקת הזאת לא הייתה אמורה להיות שם. המנתח הרי הבטיח לך ניתוח קל וצלקת קטנה ובלתי מורגשת. אז מה פשר הצלקת הזו עכשיו? לא רק בצלקות עסקינן. לעיתים ניתוחים פלסטיים לא מצליחים ואך מסתבכים בסיכובים קשים וגם על כך אפשר לקבל פיצויים בעקבות רשלנות רפואית בניתוח פלסטי.

מהלך ניתוח תקין מצד המנתח

בשנת 2011 לבדה עברו יותר מ-13 אלף איש ניתוחים פלסטיים. חלק מן המנתחים בשוק הפרוץ הזה לא היו מקצועיים מספיק והניתוחים נכשלו. מנתח מקצועי יצטרך לפני הניתוח, בין היתר, להסביר למנותח את סיכוני הניתוח, את שיטת הטיפול והחלופות העומדות בפניך, להחתים אותך על טופס הסכמה לביצוע הניתוח ולבחור יחד איתך את השיטה המתאימה ביותר עבורך. בנוסף, יעבור המנתח על התיק הרפואי שלך, יערוך לך את כל הבדיקות הנחוצות לשם הצלחת הניתוח ולא יתחיל לנתח לפני שכל המידע הרלוונטי יונח לפניו.

חשוב לדעת, שמאחר וברב המקרים ניתוח פלסטי אינו מתחייב מבחינה רפואית (ניתוח אלקטיבי), מוטלת על הרופאים המנתחים חובה מוגברת להסביר לכל אדם הפונה בבקשה לעבור ניתוח פלסטי, את כל הסיכונים הקיימים בניתוח וסיבוכים אפשריים, מה האופציות האחרות העומדות בפניו ומה אמורה להיות התוצאה הסופית במידה והניתוח יצליח.
למרות זאת, רבים המנתחים שעושים קיצורי דרך, לא מסבירים בפירוט על כל התהליך והסיכונים הכרוכים בו וממהרים להחתימך על טופס הסכמה לניתוח, בלי להסביר את כלל תוכנו ומבלי הבנתך על מה חתמת. קיצורי הדרך האלו יכולים לעלות לאותם מנתחים ביוקר, משום שזו אחת השאלות הראשונות הנבדקות במסגרת תביעה לקבלת פיצויים בעקבות רשלנות רפואית.

חשיבות התיעוד הרפואי והדרך לקבלת פיצויים בעקבות ניתוח פלסטי

לצורך הליך התביעה, יש להצטייד במלוא התיעוד הרפואי הנוגע לניתוח שעברת, החל מפגישת הייעוץ אצל המנתח הנבחר, דו"ח הניתוח ותיק האשפוז, לרבות טופס הסכמה לניתוח, וכלה בתיעוד המעקב הרפואי שלאחר הניתוח.

קיימת חשיבות מכרעת לחומר הרפואי, מאחר ועל בסיס התיעוד שימצא בידיך ניתן יהיה לפנות לקבלת חוות דעת רפואית של מומחה בכירורגיה פלסטית, אשר יעלה על הכתב, כי המנתח אשר ניתח אותך התנהל בצורה רשלנית, אך לצורך קבלת חוות הדעת ובניית תביעתך כך שיתקבל הפיצוי המקסימלי, רצוי להיעזר בעורך דין נזיקין.

אם עברת ניתוח פלסטי שנכשל בעקבות רשלנות הצוות הרפואי, חשוב לבחון את האפשרות לקבלת פיצויים בעקבות ניתוח פלסטי. במקרה של מנתח רשלן, עליו לשאת בתוצאות ובעוגמת הנפש שנגרמה לך, במיוחד אם היה צורך בניתוח חוזר. אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר בהקדם על מנת להתחיל את תהליך קבלת הפיצויים במהירות האפשרית.

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני והגדלת סיכויי והצלחת תביעתך, צור עמנו קשר עוד היום
נגישות
גלילה למעלה
חייגו אלינו
separator
ליאת גורדון
ליאת גורדון
עמית ליסטונד
עמית ליסטונד
יצירת קשר
separator