עורך דין תאונות אוטובוס

תאונת אוטובוס – נפילה באוטובוס

נפגעת? רוצה לברר מה זכויותך? פנה עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

תאונות דרכים מאמר תמונה ראשית

נא להעביר לי תכנים..נא להעביר לי תכנים..נא להעביר לי תכנים..נא להעביר לי תכנים..נא להעביר לי תכנים..

תאונת אוטובוס – נפילה באוטובוס

האם נפילה באוטובוס נחשבת תאונת דרכים? – הסבר של עורך דין תאונות אוטובוס

במהלך הנסיעה באוטובוס, פתאום, הנהג בלם בלימת פתע. תוך שניות מצאת את עצמך על רצפת האוטובוס, כשכל גופך כואב. הנוסעים שסביבך עזרו לך לקום ולאחר שהתאוששת ממקרה הנפילה באוטובוס, ירדת בתחנה שלך, אך הגוף כואב וגם קשה לך להתנייד. מה עושים במצב כזה? 

רבים מאיתנו עושים מדי יום שימוש בתחבורה ציבורית על מנת לנסוע ממקום למקום. במידה ונפגעת במהלך הנסיעה באוטובוס, או אפילו בעליה לאוטובוס או בירידה ממנו, מדובר בתאונה שהיא תאונת דרכים וביכולתך לתבוע פיצוי מחברת הביטוח, אשר ביטחה את האוטובוס בביטוח חובה.
חשוב לדעת, שבתביעת תאונת דרכים, אין רלוונטיות מי אשם בתאונה (הנפגע, הנהג או נוסע אחר).

טיפים חשובים להתנהלות לאחר תאונת אוטובוס

  1. יש לגשת לקבלת טיפול רפואי ראשוני בהקדם האפשרי – בין אם במיון או בקופת החולים, לציין בפני הגורם המטפל כי מדובר בתאונת דרכים ולוודא שהדבר מתועד ברשומה הרפואית הראשונית. כמו כן, חשוב להתלונן על מכלול הפגימות שנגרמו לך כתוצאה מהתאונה לרבות אזורים שנפגעו, סחרחורות, כאבי ראש וכו'.
  2. לאחר קבלת טיפול רפואי, יש לפנות לתחנת המשטרה לדווח אודות מעורבותך בתאונת דרכים לצורך קבלת אישור משטרה. בפנייתך למשטרה, הבא עמך העתק מדו"ח המיון/קופ"ח ובמידת האפשר – פרטי האוטובוס בו נסעת.
  3. רצוי לשמור על כרטיס הנסיעה. במידה ועשית שימוש ב"רב קו", ניתן יהיה לאתר את פרטי האוטובוס בו נסעת במועד שנפגעת, בהתאם לתאריך ולשעת התאונה.
  4. יש לבצע רישום מפורט ככל הניתן בנוגע לתאונה ולאופן התרחשותה, מה בדיוק קרה וכיצד נפגעת.
  5. יש לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין תאונות דרכים, על מנת שינחה אותך כיצד לפעול, שלב אחר שלב, וינהל עבורך את התביעה מול חברת הביטוח אשר ביטחה את האוטובוס בפוליסת ביטוח חובה.

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

חשוב לדעת, שבמידה והנסיעה באוטובוס התרחשה בדרכך מהבית למקום העבודה או בחזרה, כלומר, תאונת דרכים בדרך לעבודהאו בחזרה ממנה, מדובר בתאונה שהינה גם תאונת עבודה ולצורך מיצוי זכויותיך, יש לפנות בתביעה למוסד לביטוח הלאומי בהתאם, על מנת שיכיר בתאונה כתאונת עבודה.

פניה לעורך דין תאונות אוטובוס/דרכים

על מנת למקסם את הפיצוי שתוכלו לקבל בגין נזק גופני כתוצאה מתאונת אוטובוס, מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין תאונות אוטובוס. עו"ד העוסק בתחום הנזיקין ילווה אתכם לאורך ההליך וינחה אתכם אילו מסמכים יש להביא בכל שלב ושלב, ינהל עבורכם את המשא ומתן עם חברת הביטוח שביטחה את האוטובוס בפוליסת ביטוח חובה ויפעל להשגת הפיצוי המירבי עבורכם. קיימת חשיבות רבה לפנות לעורך דין המתמחה באופן בלעדי בתחום הנזיקין בכלל ובתחום נזקי הגוף בפרט ובייצוג נפגעי תאונות דרכים.


לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות והגדלת סיכויי הצלחת תביעתך, צור קשר עמנו עוד היום.

מאמרים נוספים